Kasetony elewacyjne

« powrót do kasetonów elewacyjnych

Kasetony elewacyjne to nowoczesne i eleganckie wykończenie elewacji firm, budynków biurowych, budynków użyteczności publicznej i obiektów handlowych. Znajdują one zastosowanie również przy wykonywaniu dociepleń istniejących już budynków.

Kasety elewacyjne wykonujemy różnej grubości z blach, w zależności od wymiarów kaset. Najczęściej wykonujemy je z blach powlekanych poliestrem o grubości minimum 0,7 mm, lub w wersji ekonomicznej z typowych, ogólnodostępnych blach o grubości 0,5 mm z zastosowaniem dodatkowego wzmocnienia, powodującego, że sztywność tego typu kaset odpowiada grubości 1,2mm.

Paleta kolorów jest zgodna z paletą kolorów naszych blach dachowych, możliwe jest też malowanie proszkowe kasetonów na dowolny kolor z palety RAL. Najważniejszymi zaletami naszych kaset elewacyjnych jest ich konkurencyjna cena oraz niska waga.

Montaż do rusztu stalowego odbywa się przez otwory o kształcie fasolkowym, co eliminuje możliwość deformacji związanej z rozszerzalnością cieplną stali, umożliwia kompensację ruchów budynku oraz odprowadzenie na zewnątrz zgromadzonych pod elementem skroplin i pary wodnej.

Niewidoczne mocowanie

Produkowane przez nasz kasety posiadają ukryty typ mocowania. Zamki tych kaset są wykonane w taki sposób, aby zapewnić sztywność w łączeniach kaset w pionie. Kasety posiadają po 2 otwory w górnym zamku, służące do przymocowania kasety do konstrukcji nośnej, przy czym śruby mocujące chowają się pod zamkiem kolejno mocowanej kasety.
Kasety o wymiarach przekraczających 900mm x 900mm mają dodatkowy środkowy otwór do mocowania.

Grubość (głębokość) kaset standardowa - 25 mm.
Szerokość - od 350 mm do 1900 mm
Wysokość - od 350 mm do 1900 mm.

Przekroje montażowe - wzdłużny i poprzeczny

Kliknij aby powiększyć »